ورق کارتن پنج لایه

ورق کارتن 5 لایه

ورق کارتن پنج لایه از مقاوم‌ترین و بهترین انواع ورق های کارتنی است که می‌توان آن را در تولید انواع بسته بندی های کارتنی با تحمل وزن بالا به کار گرفت. به همین دلیل کسانی که نیازمند یک کارتن بسته بندی مقاوم هستند و محصولاتی که داخل آن بسته بندی می‌شود از حساسیت بالایی برخوردار است از کارتن های 5 لایه کمک می‌گیرند. تا انتها با ما همراه باشید تا با موضوعات مهم مرتبط با این نوع ورق کارتن آشنا شوید .

ورق کارتن پنج لایه

همان طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید در ورق کارتن پنج لایه، سه ورق لاینر مسطح یا صاف و دو ورق فلوت به کار گرفته می‌شود. لایه های بیرونی درای سطح صافی هستند و مابین آن ها نیز فلوت ها برای افزایش استحکام کارتن استفاده شده‌اند. نام گذاری لایه‌های کارتن 5لایه در بین تولید کنندگان آن به شکل زیره، فلوت، میانی، فلوت، رویه می‌باشد.

تعداد لایه های این نوع ورق کارتن باعث شده است که میزان مقاومت آن در برابر نفوذ آب و رطوبت و ضربه در سطح بالایی باشد. در نتیجه سفارش دهندگانی که تولید کننده محصولی با حساسیت بالا هستند، امکان سفارش جعبه کارتنی تولید شده با این نوع ورق کارتن برایشان فراهم است. آن ها از شرکت کارتن سازی مد نظر خود امکان در خواست تولید جعبه کارتنی پنج لایه را خواهند داشت.

خواندنی: کارتن سه لایه و انواع کاربردهای آن

ورق کارتن 5 لایه و انواع کاربردهای آن

ورق کارتن پنج لا به دلیل ماهیت مستحکم و مقاوم خود، در بخش تولید بسته بندی محصولات خاصی کاربرد زیادی دارد. مثل:

کارتن لوازم خانگی سنگین

تولید کننده های محصولات خانگی مثل یخچال، ماشین لباس شویی و … به منظور افزایش ایمنی روند حمل و نقل تولیدات خودشان از کارتن های پنج لایه استفاد می‌کنند. در نتیجه این محصولات از کارخانه تا فروشگاه‌های مختلف حمل شده و هیچ مشکلی برایشان رخ نخواهد داد.

کارتن لوازم صنعتی با وزن بالا

لوازم صنعتی مختلفی وجود دارد که وزن بالایی دارند. بنابراین نیازمند هستند که در کارتن هایی بسته بندی شوند که ورق آن ها پنج لا است. در این موارد تحمل بالای وزن کارتن 5 لا می‌تواند ایمن بودن روند انتقال این محصولات را تامین کند.

بایگانی انواع کالاها به مدت طولانی

در صورتی که در صدد بایگانی یا انبار کردن انواع کالاها هستید یا اینکه وسیله‌های اضافی منزل‌تان به مدت طولانی در انباری قرار خواهد گرفت کارتن پنج لایه بهترین گزینه است. میزان مقاومت این نوع کارتن در برابر رطوبت بسیار بالاست و مدت زمان طولانی می‌تواند سلامت و ایمنی کالاهای داخل آن را تامین سازد.

کارتن پستی

در مواردی که اجناس خرید شده از فروشگاه های آنلاین تان را قصد دارید برای مشتری ارسال کنید بر حسب حساسیت کالا، کارتن پنج‌لایه بهترین گزینه برای اطمینان دادن در خصوص سالم رسیدن کآن به دست خریدار است.

کارتن اسباب کشی

کارتن هایی که هنگام جابه‌جایی انواع وسیله های اسباب کشی مورد استفاده قرار می‌گیرند، نیازمند تحمل وزن بالایی هستند. برای مثال اگر قرار است وسیله‌های سنگین و گران قیمت خانه بسته بندی شوند بهتر است که از کارتن های پنج لایه استفاده شود. در این موارد خانواده ها دیگر نگران آسیب به لوازم خانگی خود نخواهند بود. در این موارد با هزینه‌های بسیار پایینی برای خرید کارتن بسته بندی، می‌توان سلامت وسیله‌های پرهزینه را تامین کرد.  

ورق کارتن پنج لایه و انواع ترکیبات آن

ترکیبات مختلفی برای ساخت انواع کارتن های پنج لا مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمامی این ترکیبات بر حسب معیارهای مختلفی انتخاب می‌شود. برای مثال صادراتی بودن یک نوع کارتن بسته بندی باعث می‌شود که از ترکیبات با کیفیت تر و درجه یک استفاده گردد. سفید ایرانی، لاینر، فلوت، تست لاینر، انواع کرافت و … انواع ترکیباتی هستند که امکان استفاده از آن ها در روند تولید کارتن پنج لایه وجود دارد.

انواع فلوت در ورق کارتن 5 لایه

فلوت ها یا ورق‌های موجی یا کنگره داری که در ورق کارتن 5 لایه مورد استفاده قرار می‌گیرد دارای انواع متنوع و متعددی است. به همین دلیل باعث می‌شود که نوع کارتن پنح لایه نیز متفاوت گردد.

فلوت ها در یک دسته بندی کلی به A,B,C,D,E,F  تقسیم بندی می‌شوند. هرکدام از آن ها برحسب نیاز و نوع تولید انواع جعبه های کارتنی انتخاب و به کار گرفته می‌شوند.

در نوع فلوت A کمترین میزان تراکم گام ها یا کنگره ها را شاهد هستیم و نوع F بیشترین میزان تراکم یا تعداد فلوت ها را دارد.

مرتبط بخوانید: رول و ورق کارتن سینگل+انواع فلوت و لاینر آن

خاتمه

در بخش‌های مختلف این مقاله جزئیاتی در خصوص کارتن پنج لایه در اختیارتان قرار دادیم. در صورتی که همچنان ابهاماتی در خصوص کارتن پنج لایه برایتان مطرح است می‌توانید با مشاورین فروش شرکت ورق کارتن در تماس باشید. زیرا که راهنمایی‌های اولیه را به شما خواهند داشت. در نهایت با افزایش آگاهی می‌توانید بهترین تصمیم را در خصوص خرید انواع ورق کارتن پنح لایه داشته باشید.

[ثبت امتیاز]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *