رول و ورق کارتن سینگل فیس + انواع فلوت و لاینر آن

فلوت و لاینر در کارتن سینگل

رول و ورق کارتن سینگل فیس با توجه به نوع به کار گیری ساخت متفاوتی دارد. در این مقاله درباره فلوت و لاینرهایی که برای تولید ورق و رول استفاده می‌شوند، توضیحات مختصری آورده‌ایم که توصیه می‌شود تا انتهای مطالب با ما همراه باشید.

لاینر و فلوت چیست؟

اول از همه باید بگوییم که ورق دو لایه از یک لاینر و فلوت تشکیل شده است که از به هم چسباندن این دو لایه، ورق سینگل فیس به وجود می‌آید.
لاینر به ورق مسطح گفته می‌شود که فلوت روی آن قرار می‌گیرد. فلوت ها به شکل کنگره‌ای و دندانه دار تولید می‌شوند که از بزرگ‌ترین تا کوچک‌ترین آن دارای اندازه های متفاوت است.

کارتن سینگل فیس 2 لایه

مرتبط بخوانید: فلوت و لاینر کارتن چیست و علت نیاز به آن ها در کارتن لایه دار

چه فلوت هایی در رول و ورق کارتن سینگل فیس استفاده می‌شوند؟

تولید ورق و رول سینگل فیس با فلوت های A,B,C,E,F امکان پذیر است. توجه داشته باشید این ورق ها که به شکل فلوت در می‌آیند توسط دستگاه‌های مخصوص به فلوت های مورد نظر تبدیل می‌شوند.

فلوت کارتن در سینگل فیس

ویژگی‌های کلی انواع فلوت

در این بخش هر نوع فلوت کارتن را به صورت مجزا بررسی می‌کنیم:

فلوت A
یکی از مقاوم‌ترین فلوت هایی که برای تولید کارتن های بسته بندی کالاهای سنگین و شکننده استفاده می‌شود این فلوت است. دندانه هایی که این فلوت دارد دارای ارتفاعی بین 4.5 تا 5 میلی متر  است و تعداد کنگره هایی که در هر متر استفاده می‌شود چیزی حدود 100 تا 120 عدد است.
فلوت B
ارتفاع دندانه‌هایی که در این فلوت استفاده می‌شود چیزی حدود 2.9 تا 2.1 میلی متر بوده و تعداد کنگره های آن در هر متر 150-125 عدد است.
فلوت C
حدودا 70-60 درصد ورق هایی که به عنوان بسته بندی کارتنی تولید می‌شوند دارای فلوت C هستند. این فلوت اگر برای کارتن دو لایه استفاده شود تا وزن حدود 10 کیلوگرم را تحمل می‌کند. تعداد کنگره های استفاده شده در آن، بین 145-120 عدد در هر متر می باشد که بلندای آنان به 3.7 میلی متر می‌رسد.
فلوت E
فلوت e نیز برای شیت کارتن و هم چنین رول آن به یک اندازه کاربرد دارد. شیت های e فلوت برای جعبه های پیتزا مورد استفاده قرار می‌گیرند. هم چنین برای رول بستر مرغداری نیز کاربرد دارد.
فلوت F
این فلوت نسبت به سایر فلوت ها کاربرد کمتری دارد. ارتفاع کنگره هایی که در این فلوت به کار رفته حدود 0.8 میلی متر بوه و تعداد آن در هر متر تقریبا 120 عدد است.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

لاینرهای استفاده شده در ورق و رول سینگل فیس

همانطور که اشاره شد رول و ورق سینگل فیس (دو لایه) از یک سطح به اسم لاینر و یک لایه دیگر که فلوت نام دارد، تشکیل شده است.

مقوا

ترکیب بندی که می‌توان برای رول سینگل نیز استفاده کرد، همانند ورقی است که برای بسته بندی و کارتن دو لایه استفاده می‌شود. توصیه می کنیم برای درک بهتر ترکیب بندی ورق کارتن برای بسته بندی و رول سینگل جدول زیر را مشاهده کنید.

نوع لاینرجنس ورق فلوت
کرافتبازیافتی
تست لاینربازیافتی
تاپ وایت سفیدبازیافتی
سفید ایرانیبازیافتی
بازیافتیبازیافتی
کرافتفلوتینگ
تست لاینرفلوتینگ
تاپ وایت سفیدفلوتینگ
سفید ایرانیفلوتینگ

بیشتر بدانید: کارتن سینگل فیس و میزان اهمیت آن در صنایع مختلف

خاتمه

در بخش‌های مختلفی که در این مقاله مطالعه کردید انواع فلوت و لاینر مورد استفاده در رول و ورق سینگل فیس را شرح دادیم. در صورتی که همچنان سوالاتی جدید برایتان مطرح شده می‌توانید در بخش کامنت‌ها با کارشناسان ما در ارتباط باشید یا اینکه با ما تماس بگیرید. در کوتاه‌ترین زمان به تمامی درخواست‌های شما پاسخ داده خواهد شد.

شرکت ورق کارتن یکی از بهترین تولید کنندگان کارتن های لایه دار مقوایی با گردهم آوری متخصصین مجرب و به کارگیری ماشین آلات و دستگاه های اتوماتیک در تلاش است تا بازار کارتن ایران را بی نیاز کند.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *