رول بستر مرغداری، ورق زیر جوجه ای+ قیمت و خرید عمده

رول بستر مرغداری یا زیرجوجه ای

رول بستر مرغداری یا همان زیرجوجه ای از پرکاربردترین انواع ورق های کارتنی است که این روزها خرید و فروش می‌شود. پرکاربرد بودن و میزان بالای تقاضای رول بستر مرغداری به دلیل مزایایی است که استفاده آن به همراه دارد. بسیاری از صاحبان مرغداری‌ها تلاش می‌کنند که با استفاده از زیرجوجه ای علاوه بر این که به بهداشت محیط نگهداری جوجه‌ها کمک کنند، روند کاری خودشان را نیز ساده تر پیش ببرند. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که زیرجوجه ای که همان کارتن سینگل (دولایه) است، چه فوایدی به همراه دارد.

رول بستر مرغداری/ زیرجوجه ای

کارتن سینگل فیس از دو لایه لاینر و فلوت تشکیل شده است که به شکل رول و شیت ( ورق ) خرید و فروش می‌شود. کارتن سینگل دارای کاربردهای زیادی است که در اینجا به شکل اختصاصی به کاربرد آن در حوزه مرغداری ها خواهیم پرداخت.

ضخامت رول کارتن سینگل یا دولایه متناسب با مورد مصرف آن است و می‌توان در کوتاه‌ترین زمان کف مرغداری ها را با آن پوشش داد.

در گذشته به منظور حفظ بهداشت کف مرغداری ها از انواع پوشال و خاک ارّه استفاده می‌کردند. در نهایت نیز زمانی که مدت پرورش جوجه‌ها تمام شد آن‌ها را جارو می‌کردند. این روند کاملاً غیر بهداشتی بود و سلامت افراد را به خطر می‌انداخت. زیرا که هوای مرغداری آلوده می‌شد و گرد و خاک فضای بسته را پر می‌کرد.

در این شرایط رول بستر مرغداری بهترین جایگزین این روش سنتی شد. بدون زحمت و بدون آلودگی مرغداران می‌توانستند کفی زیرجوجه ای متناسب را داشته باشند.  رول کارتن سینگل فیس بستر برای پرورش تمامی ماکیان از جمله جوجه، مرغ، بوقلمو، اردک، قاز و غیره توصیه میشود.

بیشتر بدانید: رول کارتن سینگل و ابعاد پرمصرف آن

انواع نام های رول بستر مرغداری

از دیگر نام هایی که برای این محصول استفاده می‌شود:

 • رول کارتن بستر مرغداری
 • رول مقوایی بستر
 • زیرجوجه ای
 • رول بستر شیار دار
 • رول بستر کنگره ای
 • رول زیر جوجه ای سینگل فیس
 • رول زیر جوجه ای کارتن دو لایه
 • رول سینگل زیر جوجه ای

مزایای استفاده از رول بستر

از مهم‌ترین مزایایی که می‌توانیم برای رول بستر مرغداری برشمریم موارد زیر هستند:

 • رعایت بهداشت در محیط مرغداری

زمانی که رول ها زیر پای جوجه‌ها پهن شود دیگر نیازی به شستشوی مداوم مرغداری نخواهد بود. بعد از گذشت مدت زمانی این رول ها جمع می‌شوند و رول های تمیز و جدید مورد استفاده قرار می‌گیرند. در نتیجه بهداشت فضای مرغداری تامین خواهد شد.

 • تسهیل کار مرغداران در جهت حفظ بهداشت مرغداری

در گذشته مرغداران در زمینه ایجاد پوشش در کف مرغداری ها با پوشال و خاک ارّه، روند دشوارتر و زمانبری را طی می‌کردند. اما رول بستر این امکان را فراهم آورد که مدت زمان این کار کاهش پیدا کند و دشواری چندانی نیز در پی ندارد.

 • بازیافت رول های بستر

بعد از اینکه رول بستر مرغداری از زیر پای جوجه ها جمع آوری شد در روند بازیافت قابل استفاده خواهد بود. زیرا که فضولات جوجه می‌تواند به عنوان کود عمل کند و در بخش های مختلف کشاورزی نیز کاربرد دارد.

 • عایق گرما و سرما در کف مرغداری

در فصول مختلف که کف مرغداری ها ممکن است خیلی سرد یا خیلی گرم باشد رول بستر مرغداری می‌تواند در برابر این وضعیت همچون عایق عمل کند. در نتیجه شرایط دمایی مساعدی برای بدن جوجه‌ها فراهم می‌شود. دمای مناسب از میزان تلفات جوجه ها کاهش داده و خسارتی برای مرغداران به همراه نخواهد داشت.

 • جلوگیری از آلودگی های تکنیک های سنتی

آلودگی هایی که خاک ارّه و پوشال به همراه داشت ابداً در رول بستر دیده نمی شود. در نتیجه فضای امن‌تری از جهت سلامتی برای جوجه ها و صاحبان آن ها فراهم خواهد شد. در نتیجه احتمال بروز بیماری های طیور بین جوجه ها نیز از بین خواهد رفت.

 • جلوگیری از خسارت های مالی برای مرغداران

در شرایطی که بهداشت فضای پرورش جوجه‌ها به درستی تامین نگردد، با ریسک بیشتری در زمینه ایجاد بیماری‌های مختلف طیور مواجه هستیم. این بیماری‌ها در صورت بروز می‌تواند تلفات سنگینی به همراه داشته باشد. تلفات بیشتر مساوی است با خسارت‌های مالی برای مرغداران. بنابراین بهتر است که با تکنیک‌های مختلف از جمله به کار گیری رول بستر از درصد این احتمال کاهش دهیم.  

قیمت رول بستر مرغداری و خرید عمده

هزینه ای که برای خرید رول‌ها تعیین می‌شود بر حسب وزن آن‌ها است. به جهت این که رول ها در ابعاد با هم متفاوت هستند زمانی که روی باسکول قرار می‌گیرند وزن مختلفی دارند. در نتیجه هزینه ها نیز براساس وزن نهایی رول ها محاسبه خواهد شد. قطعاً عرض، متراژ رول و نیز گرماژ آن باعث کاهش یا افزایش میزان وزن رول ها خواهد شد. بنابراین هزینه نیز تحت تاثیر این عوامل قرار خواهد گرفت. در صورتی که این محصول به شکل عمده نیز خریداری شود تا حد زیادی در هزینه های نهایی صرفه جویی خواهد شد. زیرا که میزان قیمت کاهش خواهد داشت.

ابعاد شیت های استاندارد زیرجوجه ای

در مواردی مرغداران برای کاهش هزینه های مربوط به خرید زیرجوجه ای ورق سینگل را به شکل رول خریداری نمی کنند. بلکه کارتن سینگل را به شکل شیت یا ورق تهیه می‌کنند. بعضی از ابعاد ورق های استاندارد به شرح زیر است:

 • 50*50
 • 80*80
 • 100*100

بنابراین در صورتی که قصد خرید شیت یا ورق کارتن سینگل فیس را به منظور کاربرد آن در مرغداری ها دارید از این ابعاد می‌توانید استفاده کنید. متراژ کلی مرغداری شما نیز در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند تا برای پوشش کامل کف آن، بهترین ابعاد را انتخاب کنید.

اگر ابعاد خاصی نیاز دارید می‌تونید با کارتن سازی مدنظرتان این موضوع را در میان بگذارید تا به نسبت نیازتان ورق کارتن را برش داده و برایتان ارسال نماید.

خاتمه

در این مقاله در خصوص کارتن سینگل فیس به شکل رول یا ورق صحبت کردیم که یکی از کاربرد های آن استفاده به عنوان رول بستر مرغداری یا کفی زیرجوجه ای است. اگر صاحب یک مرغداری هستید و نیاز دارید که روشی بهداشتی و کم زحمت را انتخاب کنید این مسیر به شما پیشنهاد می‌شود.

در صورتی که همچنان سوالاتی نیز برایتان مطرح است می‌توانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان حرفه‌ای ما در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

شرکت ورق کارتن یکی از بهترین تولید کنندگان کارتن های لایه دار مقوایی با گردهم آوری متخصصین مجرب و به کارگیری ماشین آلات و دستگاه های اتوماتیک در تلاش است تا بازار کارتن ایران را بی نیاز کند.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *