رول و ورق سینگل بهداشتی

رول و ورق سینگل فیس بهداشتی

رول و ورق سینگل بهداشتی از جمله مواد اولیه‌ کارتن سازی است که در زمینه ساخت انواع جعبه های کارتنی برای بسته بندی مواد غذایی کاربرد دارد. به دلیل اهمیت بهداشتی بودن بسته بندی انواع مواد غذایی نیاز است که جعبه های آن ها از مواد اولیه با کیفیت و درجه یک تولید گردند. در ادامه قصد داریم در خصوص ترکیبات و نیز مواد اولیه سینگل‌فیس بهداشتی مباحثی را مطرح سازیم. با ما همراه باشید.

رول و ورق سینگل بهداشتی

کارتن سینگل بهداشتی به کارتنی دو لایه متشکل از یک فلوت و لاینر گفته می‌شود. ترکیبات این نوع سینگل کاملاً از مواد اولیه بهداشتی تشکیل شده است. به همین دلیل به این نام خوانده می‌شود.

در صورتی که رول و ورق سینگل فیس از مواد اولیه بازیافتی تولید گردد، به آن غیر بهداشتی یا بازیافتی می‌گویند. این ورق های کارتنی در مواردی کاربرد دارند که در روند تولید جعبه های کارتنی بسته بندی غیر خوراکی به کار گرفته شوند. برای مثال جعبه های بسته بندی انواع محصولات صنعتی نیازی به کارتن بهداشتی ندارند. پس بهترین گزینه رول و ورق سینگل بازیافتی است.

بیشتر بخوانید: کارتن سینگل فیس و تمام نکات دانستنی در خصوص آن

انواع نام های رول و ورق سینگل

از دیگر نام هایی که برای اشاره به رول و ورق سینگل استفاده می‌شود موارد زیر هستند. آشنایی بیشتر با اسامی باعث می‌شود که در هنگام مواجهه با آن ها شناخت دقیق‌تری داشته باشید.

  • رول سینگل فیس
  • رول کاغذ دولایه
  • رول سینگل کنگره ای یا کنگره دار
  • رول کارتن 2 لایه
  • رول مقوایی دو لایه
  • رول کارتن سینگل شیار دار

سینگل بهداشتی؛ رول یا ورق؟

در مواردی که میزان تولیدات با سینگل بهداشتی زیاد باشد تلاش می‌کنند که از رول بهره‌مند شوند. اما در صورت پایین بودن آمار سفارش ساخت انواع جعبه های کارتنی و مقوایی بهتر است که از شیت سینگل های بهداشتی استفاده کرد.

البته یکی از توصیه‌هایی که همواره کارتن ساز ها دارند این است که برای سفارش انواع جعبه های کارتنی یا مقوایی بهتر است که در تیراژ بالا ثبت سفارش داشته باشید. زیرا که در نهایت هزینه های تمام شده تولید، کاهش چشمگیری خواهد داشت.

کاربرد های سینگل بهداشتی

از جمله مهم ترین بخش هایی که رول و ورق سینگل یا دولایه بهداشتی با دارا بودن فرایند لمینت کارتن کاربرد زیادی دارد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع فلوت سینگل فیس بهداشتی

فلوت به لایه موج دار یا موجی یا کنگره ای داخل کارتن سینگل فیس گفته می‌شود. فلوت ها همواره در بخش‌های میانی ورق های کارتنی مورد استفاده قرار می‌گیرند. فلوت هایی که در ساخت انواع سینگل بهداشتی استفاده می‌شوند، دارای انواع مختلفی هستند. تفاوت میان تراکم کنگره ها با علائم انگلیسی A,B,C,E,F نشان داده می‌شود. تعداد کنگره ها در یک متر سینگل بهداشتی نشان دهنده نوع فلوت است. فلوت نوع A کمترین میزان موج یا گام را دارد اما بالعکس بیشترین تراکم فآن در نوع F مشاهده می شود.

هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌هایی هستند که باعث می‌شود در بخشی از تولیدات جعبه های بسته بندی کاربرد داشته باشند. برای مثال ( E ) ای فلوت سینگل بهترین گزینه برای ساخت انواع جعبه پیتزا است. زیرا که این میزان از تراکم می‌تواند استحکام مناسبی را برای حمل و نقل انواع پیتزا ایجاد کند.  

رنگ رویه سینگل بهداشتی

همان طور که پیش تر از یکی از لایه های سینگل به نام فلوت نام برده شد حال میخواهیم شما را با لایه دیگر با سطح صاف که به آن لاینر گفته می‌شود آشنا کنیم. این سطح میتواند سفید یا قهوه‌ای باشد.

خرید و فروش عمده کارتن سینگل بهداشتی

خرید و فروش عمده کارتن سینگل فیس بهداشتی تا حد زیادی مقرون به صرفه خواهد بود. زیرا که تولید کننده های رول و ورق سینگل بهداشتی با افزایش تیراژ و متراژ، آن ها را با هزینه های کمتری به فروش می‌رسانند.

خواندنی: رول بستر مرغداری یا زیرجوجه ای

خاتمه

در این مقاله عمده اطلاعاتی که باید در زمینه رول و ورق سینگل بهداشتی داشته باشید را در اختیارتان قرار دادیم. هدف اصلی از گردهم آوری این مقاله تفاوت های سینگل غیر بهداشتی و بهداشتی بود. در صورت وجود هر گونه سوال و ابهام در خصوص این نوع ورق کارتن امکان تماس با ما برایتان فراهم شده است. تمامی راهنمایی‌های ابتدایی و نحوه سفارش هر نوع کارتن مقوایی سینگل بهداشتی را از مشاورین ما دریافت خواهید کرد.

شرکت ورق کارتن با به کارگیری دستگاه های نوین ورق سازی در صدد تامین نیازهای شرکت های کارتن سازی در زمینه مواد اولیه است. با گسترش فعالیت های این شرکت کارتن ایران با بهترین کیفیت در همین شرکت تولید خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *