ورق کارتن 4 لایه + نحوه تولید و کاربردها با تصویر لایه ها

ورق کارتن چهار لایه

ورق کارتن 4 لایه یک نوع ورق کارتنی است که در صنعت کارتن سازی دارای انواع کاربردهایی است. این نوع کارتن می‌تواند تا حد زیادی نیاز شرکت کارتن سازی را در زمینه تولید انواع جعبه‌های کارتنی و مقوایی برطرف کند.

ورق کارتن چهار لایه به دلیل این که تعداد لایه‌های بیشتری دارد نسبت به سایر انواع ورق های کارتنی، مثل سینگل ( دولایه ) و سه لایه استحکام مناسب‌تری دارد. برای مثال این نوع ورق کارتن در ساخت انواع جعبه‌های کارتنی که نیاز به تحمل وزن بالایی دارند کاربرد بیشتری خواهد داشت. تا انتها با ما همراه باشید تا این نوع کارتن را به شما معرفی کنیم.

ورق کارتن 4 لایه

لایه های تشکیل دهنده یک کارتن چهار لایه، دو فلوت و دو لاینر است. لاینر ها به لایه‌های مسطح و صاف گفته می‌شود که بخش‌های بیرونی و میانی یک کارتن را تشکیل می‌دهند. انواع فلوت ها و لاینر ها به ترتیب یکی درمیان بر روی هم چسبانده میشوند. به همین دلیل زمانی که کارتن 4 لایه در تولید یک جعبه کارتنی به کار گرفته می‌شود، نیاز است که بخش بیرونی لمینت گردد. لمینت به یک لایه پوشش گفته می‌شود که روی ورق های کارتنی قرار می‌گیرد. در این موارد به آن جعبه لمینتی گفته می‌شود.

ورق کارتن چهار لایه نسبت به سه لایه استحکام بیشتری دارد و با کارتن پنج لایه نیز در زمینه مقاومت، کمی برابری می کند. زیرا که در هنگام تولید جعبه کارتنی با ورق 4 لایه روی آن لمینت می شود و با در نظر گرفتن یک لایه لمینت، یک لایه به چهارلایه اضافه شده است.

از مهم‌ترین نکاتی که باید در خصوص ورق کارتن چهار لایه در نظر بگیرید این است که هرگاه در روند تولید یک جعبه استفاده شود روی آن ضرورتاً لمینت خواهد شد. به همین دلیل استحکام و استقامت آن در برابر ضربه و رطوبت بیشتر می‌شود. در این لایه کارتن، فرایند لمینتی روی فلوت انجام شده و تکنیکی در جهت زیباتر شدن جعبه کارتنی نیز خواهد بود.

مرتبط بخوانید: ورق کارتن سه لایه و انواع کاربردهای آن

انواع کاربردهای ورق کارتن چهارلایه

این ورق کارتن همچون سایر انواع ورق‌های کارتنی برحسب تعداد لایه ها و میزان تحمل وزنی که دارد در تولید بخشی از انواع جعبه تک محصولی و یا کارتن مادر کاربرد خواهد داشت. مثل:

  • انواع مواد غذایی
  • کارتن بسته بندی انواع تجهیزات صنعتی
  • بسته بندی انواع محصولات بهداشتی و آرایشی
  • کارتن پستی سفارشی
  • و …
انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

ترکیب های مختلفی کارتن چهار لایه

ترکیبات مختلفی برای تولید کارتن چهار لایه به کار می‌رود. این موضوع موجب تنوع و تعدد کارتن های چهار لایه می‌گردد. برای مثال لاینر، فلوت، سفید ایرانی، بازیافتی و مقوا کرافت از جمله انواع ترکیباتی (به عنوان مواد اولیه) هستند که در روند تولید انواع کارتن‌های چهار لایه به کار گرفته می‌شوند. در نتیجه می‌توان آن‌ها را در بخش‌های مختلف صنعتی و غیر صنعتی و برای محصولات مختلف دارویی، بهداشتی، تجهیزات یا هر نوع محصولی به کار گرفت. مثلاً اگر کارتن چهار لایه را با ترکیب مواد بازیافتی تولید کنند دیگر نمی توان از آن کارتن در بخش بسته بندی مواد غذایی یا دارویی استفاده کرد. زیرا که مستقیماً با سلامت افراد در ارتباط است و موجب تهدید جان آدم ها خواهد شد.

قیمت کارتن چهار لایه

قیمت کارتن چهار لایه برحسب موارد مختلفی تعیین و محاسبه خواهد شد. مثل:

  • ابعاد
  • ترکیبات
  • تیراژ

تمامی این موارد باعث می‌شود که هزینه‌های نهایی در هنگام فروش کارتن چهار لایه کاهش یا افزایش داشته باشد.

خواندنی: پیش بینی قیمت روز کارتن نو با بروزرسانی ماهانه

خاتمه

در این مقاله به شکل اختصاصی و مجزا به طرح مباحثی در زمینه کارتن چهار لایه پرداختیم. در صورتی که برای شرکت تولیدی‌تان نیازمند ورق کارتن چهار لایه هستید این امکان برایتان فراهم است که از مشاورین حرفه‌ای شرکت ورق کارتن راهنمایی‌های ابتدایی را دریافت کنید.

در نهایت با یک تماس براساس اطلاعاتی که با شما به اشتراک گذاشته می‌شود به راحتی می‌توانید ثبت سفارش غیر حضوری داشته باشید در غیر اینصورت میتوانید به محل کارخانه مراجعه کرده و خرید حضوری را با ما تجربه کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *