کاغذ تست لاینر چیست و چه تفاوتی با کاغذ لاینر دارد؟

تست لاینر

کاغذ تست لاینر چیست و چه تفاوتی با کاغذ لاینر دارد از سوالاتی است که در بسیاری از موارد از سوی مشتریان انواع کاغذ مطرح شده است. در این مقاله در ابتدا به شرح موضوعاتی در خصوص کاغذ تست لاینر خواهیم پرداخت و در ادامه تفاوت های آن با لاینر را نیز خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

کاغذ تست لاینر ( TESTLINER PAPER )

تست لاینر از جمله کاغذهایی است که برای تولید آن از الیاف بازیافتی یا ضایعات مقوایی استفاده می‌کنند. در روند تولید از مواد مختلفی از جمله نشاسته‌های صنعتی و رنگ‌های متفاوت استفاده می‌شود. این اقدامات در جهت بهبود ساختار و بافت کاغذ است. برای مثال چاپ پذیری، نفوذ ناپذیری در برابر آب و رطوبت و افزایش مقاومت و استحکام از جمله نتایجی است که در پی اقدامات مختلف در روند تولید حاصل می‌گردد.

بیشتربدانید: چاپ چیست و چه کاربردهایی در کارتن و مقوا بسته بندی دارد؟

از مهم‌ترین کاربردهایی که این نوع کاغذ یعنی، تست لاینر دارد این است که در بخش های بیرونی انواع ورق های کارتنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در حالت کلی باید گفت مقاومت تست لاینر در برابر نفوذ آب نسبت به سایر انواع کاغذ بهتر است و در برابر آسیب‌هایی از جمله پاره شدن یا خراش برداشتن استحکام خوبی از خود نشان می‌دهد.

ویژگی های تست لاینر

از ویژگی‌های کلی تست لاینر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاومت و استحکام بالا
  • تولید آن‌ها از مواد بازیافتی ( الیاف دست دوم ) به صورت 100 درصد
  • کیفیت کاغذ بالا
  • قابلیت چاپ پذیری بالا
  • ضخامت بالا

تفاوت تست لاینر با لاینر

تفاوت های بین تست لاینر و لاینر را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

                             تست لاینر                               لاینر
متشکل از دو لایهمتشکل از یک لایه
به کارگیری آن‌ها در بخش بیرونی ورق کارتن
( رویه و زیره )
به کارگیری آن‌ها در بخش درونی ورق کارتن
( لایه میانی ورق کارتن 5 لایه یا 7 لایه)
استفاده از مواد افزودنی در روند تولید آن‌هاعدم استفاده از مواد افزودنی در روند تولید آن‌ها
قابل ارائه در بازار داخل و صادراتیمورد استفاده در بازار داخلی

شباهت تست لاینر به کرافت

تست لاینرها در بسیاری از موارد مشابه به کاغذ کرافت هستند. این شباهت در صورتی که مواد افزودنی به تست لاینر در روند تولید بیشتر باشد، افزایش خواهد یافت. در مواردی به تست لاینر ها شبه کرافت هم گفته می‌شود، زیرا که مواد مورد استفاده در روند تولید آن بسیار به ماده اولیه کرافت شبیه است. در صورتی که در خمیر کاغذ تست لاینر از مواد اولیه خوب و مرغوب استفاده شود بسیار شبیه به کرافت خواهد بود.

از سوی دیگر نیز کرافت در دسته بندی کاغذهای با کیفیت قرار می‌گیرد. در مواردی که کیفیت آن مطلوب نباشد به کاغذ تست لاینر مشابهت خواهد یافت.

مرتبط بخوانید: کاغذ کرافت و هر آنچه که باید درباره آن بدانید

گرماژ

به طور کلی گفته می‌شود که میزان گرماژ یا ضخامت این کاغذ بین 90 تا 220 گرم قرار دارد. هر کدام از این گرماژها امکان استفاده از کاغذ تست لاینر را در یک حیطه خاص فراهم می‌کند. به همین دلیل خریداران هنگام خرید برحسب موارد مد نظرشان تست لاینر را بیشتر انتخاب می‌کنند.

عرض رول تست لاینر

هنگام خرید و عرضه این محصول، ابعاد مختلفی از آن در بازار وجود دارد که مشتریان برحسب نیاز و جایگاه مصرفی، یکی از عرض‌های بین 100 تا 240 سانتی‌متری را انتخاب می کنند.

قیمت

هزینه کاغذ تست لاینر برحسب جزئیات مدنظر مشتریان تعیین می‌شود. برای مثال ترکیبات این کاغذ، کیفیت آن و نیز حجم خرید از سوی مشتریان سبب می‌شود که هزینه‌های مربوط به آن کاهش یا افزایش داشته باشد.

خرید کاغذ تست لاینر

برای خرید این کاغذ باید با شرکت های کاغذ سازی ارتباط بگیرید و بعد از دریافت مشاوره های اولیه سفارش خودتان را ثبت کنید.

پایانیه

براساس آنچه که گفته شد، روشن گردید سه کاغذ لاینر، تست لاینر و کرافت تا حدودی مشابه هم هستند و هر کدام از آنها در یک حیطه خاص دارای کاربردهای زیادی هستند. بنابراین تولید کنندگان به تولید این کاغذها می‌پردازند و در اختیار شرکت کارتن سازی قرار می‌دهند.

3/5 - (2 امتیاز)
این نوشته در کاغذ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

2 دیدگاه برای “کاغذ تست لاینر چیست و چه تفاوتی با کاغذ لاینر دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *