نحوه محاسبه قیمت ورق کارتن

نحوه محاسبه قیمت ورق کارتن

نحوه محاسبه قیمت ورق کارتن از جمله سوالاتی است که بسیاری از خریداران یا تولید کنندگان انواع جعبه های کارتنی و مقوایی به وفور مطرح می‌سازند. به همین بهانه در بخش‌های مختلفی که در این مقاله تدارک دیده‌ایم به بررسی زوایای مختلف قیمت ورق کارتن و روش محاسبه آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

ورق کارتن به چه ورقی گفته میشود؟

قبل از پرداختن به نحوه محاسبه قیمت کمی در خصوص خود ورق کارتنی سخن خواهیم گفت. جعبه های کارتنی، با در کنار هم قرار گرفتن و شکل داده شدن به انواع مقواها، ورق های کارتنی چند لایه تولید می‌شوند. در واقع برای این که ما یک جعبه کارتنی داشته باشیم و به شکل باکس، محفظه ای برای نگهداری انواع کالاها باشد، نیاز است که ورق های کارتنی تولید شوند. این ورق های کارتنی شکل داده شده، در نهایت به صورت جعبه، باکس یا پک در می‌آیند.

ورق های کارتنی از تعداد لایه های مختلفی تشکیل شده‌اند. تعداد لایه ها در میزان ضخامت و مقاومت آن ها در برابر ضربه اثر خواهد داشت. برای مثال کارتن سینگل 2 لایه از کارتن 7 لایه مقاومت کمتری در برابر وزن نشان خواهد داد. این عوامل باعث می‌شود هزینه جعبه های کارتنی به نسبت نوع و ترکیبات انواع ورق کارتن افزایش یا کاهش پیدا کند.

نحوه محاسبه قیمت ورق کارتن

معیارهای مختلفی وجود دارد که باعث می شود قیمت نهایی انواع ورق کارتن با تفاوت هایی همراه باشد. در واقع ورق کارتن یک قیمت ثابت ندارد و مولفه های مختلفی در تعیین آن نقش دارند. از جمله مهم‌ترین معیارهایی که در این روند یعنی محاسبه قیمت ورق کارتن تاثیر می‌گذارند موارد زیر هستند:

  • تعداد لایه ها
  • ترکیبات ورق های کارتنی
  • ابعاد ورق کارتن

به طور کلی فرمولی که در هنگام محاسبه قیمت ورق کارتن مورد استفاده قرار می‌گیرد به شرح زیر است:

طول ورق کارتن* عرض ورق کارتن* قیمت هر مترمربع ورق کارتن خام.

بیشتر بخوانید: ویژگی های بهترین ورق کارتن در صنعت کارتن سازی

انواع ورق های کارتنی از لحاظ تعداد لایه ها

ورق های کارتنی دارای انواعی هستند که یکی از تفاوت های آن ها تعداد لایه های تشکیل دهنده‌شان است. برهمین اساس به موارد زیر دسته‌بندی می‌شوند:

  • دو لایه ( سینگل )
  • سه لایه
  • چهار لایه
  • پنج لایه
  • هفت لایه

سه لایه و پنج لایه نسبت به سایر انواع ورق های کارتنی کاربرد بیشتری دارند. زیرا که مقاومت لازم را برای بسته بندی انواع وسیله ها و کالاهای مختلف از خود نشان می‌دهند. کارتن دو لایه یا سینگل نیز در صنایع مختلف از جمله رول بستر مرغداری و تولید جعبه بسته بندی های مواد خوراکی نیز به کار گرفته می‌شوند. کارتن هفت لایه در موارد خاصی ثبت سفارش می‌شود. برای مثال در بسته بندی انواع محصولاتی که حساسیت بسیار بالایی دارند این کارتن مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

انواع ترکیبات ورق های کارتنی

ورق های کارتنی از یکسری مواد اولیه ساخته می‌شوند. این مواد اولیه انواع مختلفی دارند و هزینه آن‌ها نیز با هم متفاوت است. طبیعی است که در این شرایط با کاهش یا افزایش هزینه های مواد اولیه هزینه های نهایی مربوط به خرید ورق کارتن نیز از آن متاثر خواهد بود. کیفیت نوع ترکیبات ورق های کارتنی مثل کرافت و فلوت یا تست لاینر و ایرانی با هم متفاوت هستند. در نتیجه در میزان هزینه ها نیز اختلافاتی در بین آن ها نیز دیده می‌شود.

خواندنی: کارتن سینگل فیس و انواع فلوت و لاینر آن

استعلام آنلاین قیمت عمده ورق کارتن

تمامی تولید کننده های انواع جعبه های کارتنی و بسته بندی مقوایی می‌توانند در صفحه تماس با ما هزینه هایی نهایی مرتبط با خرید عمده ورق کارتن را جویا شوند. زیرا که کارشناسان حرفه ای مشغول در شرکت ما می‌توانند با صبوری سوالات شما را پاسخ داده و راهنمایی‌های لازم را ارائه کنند.

خاتمه

در این مقاله اطلاعاتی ارائه شد که تا حد زیادی می‌تواند قبل از ثبت سفارش و خرید انواع ورق کارتنی به شما کمک کند. در صورتی که ابهامی در این زمینه وجود دارد این امکان برایتان فراهم گردیده که با ما ارتباط بر قرار کنید و تمامی موضوعات را با کارشناسان مطرح سازید. تلفن شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و در نهایت می‌توانید با اطلاعات دقیق در خصوص ورق کارتن تصمیم گیری‌های منطقی داشته باشید.

شرکت ورق کارتن با به کارگیری دستگاه های قول پیکر ورق سازی در صدد تامین نیازهای شرکت های جعبه سازی در زمینه مواد اولیه است. با گسترش فعالیت های این شرکت، کارتن ایران با بهترین کیفیت زبان ضد کشورهای همسایه و فرا همسایه خواهد شد.

سوالات متداول

قیمت کارتن چطور حساب میشه؟

قیمت خرید انواع جعبه کارتنی براساس نوع مدل جعبه، ورق کارتن، ابعاد، تیراژ، طرح و نوع چاپ، خدمات چاپ و آن محاسبه میشه.

قیمت ورق کارتن چقدره؟

قیمت ورق کارتن موضوعی ثابت نیست که بتوان با یک معیار آن را تعیین کرد. بلکه تعداد زیادی از عوامل در تعیین هزینه هایی نهایی نقش دارند.

از کجا ورق کارتن خوب بخرم؟

شرکت های ورق سازی مختلفی وجود دارند که این روزها نسبت به تولید انواع ورق های کارتنی اقدام می‌کنند. در این شرایط شما گزینه های بیشتری برای انتخاب دارید. بهتر است که قبل از سفارش و خرید انواع ورق کارتن درباره شرکت مد نظرتان تحقیقات لازم را داشته باشید.

4/5 - (1 امتیاز)
این نوشته در ورق ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *