تفاوت مقوا بهداشتی با مقوا غیر بهداشتی

تفاوت مقوا بهداشتی با غیر بهداشتی

تفاوت مقوا بهداشتی با مقوا غیر بهداشتی از پرسش‌هایی است که برخی از سفارش دهنده‌های انواع جعبه های مقوایی آن را مطرح می‌کنند. به همین بهانه در این مقاله در خصوص تفاوت‌هایی که بین این دو نوع مقوا وجود دارد مطالبی را ارائه کردیم.

مقوا بهداشتی و مقوا غیر بهداشتی

بهداشتی یا غیر بهداشتی بودن مقواها صرفاً در بخش ترکیبات اولیه و مواد تشکیل دهنده آن مطرح می‌شود. در واقع عاملی که باعث می‌شود بین مقوابهداشتی و غیربهداشتی تمایز قایل شوند نوع مواد اولیه و خمیری است که در روند تولید آن‌ها به کار گرفته شده است.

در مقوا بهداشتی خمیر کاغذ از الیاف طبیعی چوب ساخته شده که به آن مواد بکر یا ویرجین گفته می‌شود. اما در مقواهای غیربهداشتی موادی که تشکیل دهنده خمیر کاغذ هستند، بازیافتی می‌باشند.

در مواردی به طور کامل خمیر کاغذ بازیافتی است. اما برخی از موارد صرفاً 50 درصد خمیر از ضایعات کارتن یا آخال تولید شده است و مابقی مواد اولیه ماده غیر بازیافتی هستند.

مقوا غیربهداشتی را به عنوان مقوا صنعتی نیز می‌شناسند؛ زیرا در بسته بندی انواع محصولات و کالاهای صنعتی کاربرد زیادی دارد.

بیشتر بخوانید: ضایعات کارتن و کاربردهای مواد بازیافتی

مقوا‌بهداشتی و انواع کاربردهای آن

از مهم‌ترین کاربردهایی که می‌توانیم برای مقواهای بهداشتی برشمریم تولید انواع جعبه های مقوایی برای بسته بندی انواع مواد خوراکی، مواد غذایی و انواع محصولاتی که با سلامت انسان‌ها ارتباط مستقیم دارند.

اگر در تولید بسته بندی انواع محصولات خوراکی که تماس مستقیمی با محصولات داخل خود دارند، مقواهای غیر بهداشتی استفاده شود، قطعاً سلامت انسان‌ها با خطر مواجه خواهد شد.

در نتیجه بعد از قوانین تصویب شده از سوی سازمان بهداشت سخت‌گیری‌های لازم برای تولید کنندگان انواع محصولات اعمال گردید. آن‌ها ملزم شدند که از مقواهای بهداشتی برای بسته بندی انواع محصولات غذایی‌شان استفاده کنند تا تهدیدی برای سلامت انسان‌ها فراهم نگردد.

در تولید انواع مقواهای بهداشتی و انواع جعبه های مقوایی حتی از چسب‌هایی استفاده می‌شود که بهداشتی هستند و نیز خطری برای سلامت انسان ها ندارند. برای مثال چسب نشاسته از جمله چسب هایی است که در تهیه خمیر کاغذ و نیز تولید جعبه های مقوایی نقش به سزایی دارد.

خواندنی: انواع چسب در کارتن سازی ( چسب نشاسته+ سدیم سیلیکات+ ام )

آیا مقوا‌بهداشتی با مقوا غیربهداشتی تفاوت های ظاهری نیز دارد؟

طبیعی است که مواد اولیه در خمیر کاغذ این دو نوع مقوا تا حد زیادی در بخش های ظاهری اثر گذار خواهند بود. در نتیجه پاسخ این سوال این است که منطقاً بین مقوا بهداشتی و مقوا غیربهداشتی تفاوت های ظاهری در بافت و رنگ وجود دارد.

اما نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که متخصصین این حوزه می‌توانند تشخیص‌های دقیق‌تری داشته باشند و از روی ظاهر مقوا، آن را قضاوت کنند.

بنابراین ممکن است که یک خریدار و مشتری تازه کار نتواند این تشخیص را در نگاه اول داشته باشد.

بیشتر بدانید: مقوا بهداشتی را چرا باید بیشتر بشناسید؟

خاتمه

در این مقاله تلاش کردیم که عمده تفاوتی که بین مقوا بهداشتی و غیر بهداشتی وجود دارد را به شما معرفی کنیم. زیرا که تا حد زیادی می تواند در روند خرید آن‌ها برایتان کارساز باشد و بهترین انتخاب را داشته باشید.

در صورت نیاز می‌توانید با کارشناسان ما در بخش فروش مشاوره هایی را در زمینه خرید انواع ورق های کارتنی و مقوایی داشته باشید تا با دقیق ترین جزئیات نسبت به خرید این محصولات اقدام کنید.

[ثبت امتیاز]
این نوشته در مقوا ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *