بهترین نوع کاغذ و مقوا در طراحی بسته بندی

بهترین نوع کاغذ و مقوا در بسته بندی

بهترین نوع کاغذ و مقوا در طراحی بسته بندی از سوالاتی است که همواره از سوی سفارش‌دهندگان مطرح می‌شود و دغدغه‌مند هستند که انتخاب درستی داشته باشند. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی داشته باشیم. زیرا که تخصص و تجربه چندین ساله خودمان را در تدارک این مقاله به کار گرفته تا اساسی‌ترین نکات را به شما ارائه کنیم.

اهمیت انتخاب بهترین نوع کاغذ و مقوا

زمانی که مشتریان به شرکت کارتن سازی سفارشاتی ارائه می‌کنند، در صدد هستند، جعبه مقوایی‌ای که برایشان تولید می‌شود بالاترین کیفیت را داشته باشند.

به طور کلی در صنعت تولید بسته بندی و جعبه های مقوایی انواع مختلفی از مقوا وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی های خاصی هستند و در یک بخش تولیدی می‌توانند بهترین گزینه باشند.

قدم اول برای تولید انواع جعبه های مقوایی با کیفیت، انتخاب بهترین نوع مقوا است. به همین دلیل ضروری است که در هنگام انتخاب آن زمان بگذارید و با بهترین مشاورین در این زمینه مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: انواع مقوا و هر آنچه که باید درباره هر کدام بدانید

بهترین نوع مقوا در طراحی بسته بندی کدام است؟

هرگز نمی‌توان تعیین کرد که یک کاغذ یا مقوا نسبت به سایر مقواها بهتر است و برای تمامی مشتریان نسخه واحدی را تجویز کرد. در واقع هر نوع مقوا برای تولید یک نوع جعبه بسته بندی یا کار خاصی با توجه به ویژگی‌های ابعادی، ظاهری، محل به کارگیری و مطابق با سلیقه و درخواست مشتریان انتخاب می‌شود.

برای مثال در صورتی که مشتریان بخواهند محصولات سنگین خود را بسته بندی کنند نیاز است مقواهایی انتخاب شوند که توان تحمل وزن در آن‌ها زیاد است. در نتیجه در این شرایط مقواهایی با گرماژ پایین گزینه خوبی نخواهند بود. بنابراین شرایط مختلفی وجود دارد که یک مقوا نسبت به آن ارزیابی شده تا به نسبت ویژگی هایشان، بهترین نوع انتخاب شود.

بهترین مقوا برای جعبه مقوایی با خدمات یووی

در صورتی که تصمیم دارید بعد از تولید جعبه مقوایی روی آن خدمات یووی پیاده سازی کنید، بهتر است از کاغذها و مقواهایی استفاده کنید که براق هستند. برای مثال کاغذ گلاسه به دلیل ماهیت درخشان و براقی که دارد تا حد زیادی شفافیت یووی را بهتر نمایش می‌دهد. این در حالی است که در کاغذ و مقواهای مات، یووی تا حد زیادی کدرتر خواهد شد. زیرا مقوا مات بستر خوبی برای روکش یووی نخواهد بود.

خواندنی: پوشش یووی موضعی و سیلندری در صنعت چاپ و بسته بندی

مقوای دارای گرماژ بالا برای چاپ برجستگی در طراحی

در صورتی که در روند طراحی جعبه مقوایی برجستگی‌هایی قرار داده شده و هنگام تولید روی مقوا پیاده خواهد شد، بهترین مقوا، مقوایی است که گرماژ یا ضخامت بالایی دارد. در این شرایط فرورفتگی ها و برآمدگی‌های طراحی به درستی چاپ می‌شوند. در نتیجه طراحی به شکل واضح مشاهده می‌شود.

مقوای پشت طوسی و تولید جعبه های ابزارآلات صنعتی

مقوای پشت طوسی به دلیل اینکه از مواد اولیه بازیافتی تولید می‌شود بهترین گزینه برای تولید جعبه های مقوایی محصولاتی است که بهداشتی بودن بسته بندیشان اهمیت ندارد. مثل ابزارآلات صنعتی و … . در این موارد گفته می‌شود که بهتر است از این مقوا استفاده گردد تا در هزینه های تولید نیز صرفه جویی شده و نیاز به قطع درختان نیز کاهش پیدا کند.

ویژگی های بهترین نوع مقوا برای طراحی بسته بندی

از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که می‌توانیم برای بهترین نوع کاغذ و مقوا برای طراحی و تولید بسته بندی‌های مختلف برشمریم، موارد زیر هستند:

  • مقرون به صرفه بودن

مواد اولیه‌ای که برای تولید بسته بندی به کار گرفته می‌شود در هزینه‌های نهایی هر دانه تکی جعبه مقوایی اثر می‌گذارد. باید این هزینه‌ها مقرون به صرفه باشد و تولید کننده‌ها در نهایت بتوانند در فروش کالا و یا محصول این هزینه را جبران کنند. بنابراین هزینه مقوا و کاغذی که انتخاب می‌کنید را در نظر داشته باشید تا در فروش نهایی برایتان مقرون به صرفه باشد.

  • مقاومت و استحکام

بعد از انتخاب مقوا بر حسب کیفیت، نوبت به گرماژ و اهمیت آن می رسد که هر کدام آنها (کیفیت-گرماژ) در میزان مشخصی از مقاومت تاثیر گذار هستند. بنابراین در ابتدا باید محل یا شیوه به کار گیری را در نظر بگیرید و در نهایت بر اساس همان قواعد، مناسب ترین مقوا در گرماژ مناسب ر انتخاب کنید.

  • وزن مناسب بسته بندی

وزن هر جعبه بسته بندی باید مناسب باشد. نه زیاد سنگین باشد که بعد از قرار گرفتن محصول داخل آن نیز به وزن آن افزوده گردد و حمل آن دشوار شود. هم این که زیاد سبک نباشد که توان تحمل وزن محصول را نداشته و در مسیر حمل و نقل، کالاها از داخل بسته بندی خارج گردند.

انواع مقوا در صنعت بسته بندی و کارتن سازی

در این بخش تعدادی از انواع مقواهایی که در صنعت چاپ و بسته بندی استفاده می‌شود را آورده‌ایم تا با آن‌ها آشنا شده و به نسبت محصول‌تان بهترین آن را انتخاب کنید.

خاتمه

در بخش‌های مختلفی که در این مقاله آمد تلاش کردیم، مهم‌ترین نکاتی که باید قبل از ثبت سفارش انواع جعبه های مقوایی و طراحی بسته بندی مد نظر داشته باشید را یادآور شویم. در صورت نیاز می‌توانید در این زمینه سوالات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)
این نوشته در کاغذ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *