مشاوره خرید و فروش ورق کارتن در تهران _ کرج ( شیت و رول )   

مشاوره خرید و فروش ورق کارتن

 

 

مشاوره خرید و فروش ورق کارتن در تهران _ کرج مهم‌ترین اقدامی است که می‌توان قبل از خرید این محصول از متخصصین این حوزه دریافت کرد. ورق های کارتنی مهم‌ترین متریال اولیه ساخت انواع بسته بندی های کارتنی هستند. در نتیجه اگر شرکت های ورق سازی تولیداتی نداشته باشند یا کیفیت لازم را در آن‌ها لحاظ نکنند، شرکت های کارتن سازی و تولید بسته بندی با مشکلاتی در زمینه مواد اولیه مواجه خواهند شد.

از اصلی‌ترین دغدغه‌های خریداران این محصول، قیمت انواع ورق کارتن و نحوه محاسبه هزینه آن است که در این مقاله اطلاعاتی در این زمینه ارائه می‌کنیم.

ورق کارتن

ورق کارتن به محصولی اشاره دارد که در نتیجه اتصال چند لایه ورق کاغذی یا مقوایی با گرماژ متفاوت شکل می‌گیرد. تعدادی ورقه مقوایی را به صورت لاینر و فلوت در کنار هم قرار می‌دهند و محصول خروجی یک ورق کارتن نام دارد. ورق کارتن در تولید انواع بسته بندی ها و جعبه های کارتنی به کار گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید: فلوت و لاینر کارتن چیست و علت نیاز به آنها در کارتن‌لایه دار

هنگام خرید ورق کارتن به چه نکاتی توجه کنیم؟

ورق های کارتنی از تعدادی لایه کاغذ تولید شده است، به همین دلیل کیفیت ورق کارتنی کاملاً به درجه کیفیت لایه های کاغذی وابسته است.

بر همین اساس نیاز است که در هنگام خرید انواع ورق کارتنی ( دولایه یا سینگل، سه لایه، چهار لایه، پنج لایه، هفت لایه ) به کیفیت، گرماژ و نوع ترکیبات آن‌ها توجه داشته باشیم.

برای آگاهی از میزان کیفیت ورق کارتن می‌توانید در خصوص ترکیبات، میزان گرماژ و نوع مواد اولیه ( بازیافتی یا ویرجین بودن ) از فروشنده سوال بپرسید.

مقاومت و استحکام انواع ورق کارتن از کجا مشخص می‌شود؟

مقاومت انواع ورق های کارتنی بر حسب تعداد لایه ها ( لاینر و فلوت )، گرماژ مقوا و کاغذها، تعداد کنگره ها در مقواها یا نوع فلوت (  a,b,c,d,e,f )، مشخص می‌شود.

قیمت خرید و فروش انواع ورق کارتن چگونه حساب می‌شود؟

برای محاسبه قیمت باید یکسری موارد ارزیابی شوند. زیرا هزینه نهایی براساس این موارد تعیین می‌گردد.

  • نوع و جنس کاغذ یا مقوا به کار رفته در ورق کارتن ( ترکیبات ورق کارتن )
  • تعداد لایه های ورق کارتن ( دو لایه، سه لایه، چهار لایه، پنج لایه، هفت لایه)
  • متراژ رول یا تعداد شیت های ورق کارتن
  • هزینه سلفون کشی یا بسته بندی برای ارسال بار
  • هزینه ارسال و حمل و نقل از درب شرکت ورق سازی تا محل

البته باید در نظر داشته باشید که نوسانات ارزی نیز در تعیین هزینه های نهایی در هنگام خرید و فروش انواع ورق کارتن کاملاً تاثیر دارد. در نتیجه نمی‌توان هزینه‌ای ثابت را برای تمام انواع ورق کارتن تعیین کرد.

هر زمان که نیازمند خرید انواع ورق کارتنی هستید باید هزینه ها را از یک شرکت ورق سازی جویا شوید و قیمت روز کارتن را دریافت کنید.

خاتمه

در بخش‌های مجزا این مقاله عمده موضوعاتی که باید در زمینه خرید و فروش انواع ورق های کارتنی بدانید را آورده‌ایم. به میزانی که اطلاعات شما در این زمینه‌ها بیشتر باشد انتخاب‌های آگاهانه و دقیق‌تری خواهید داشت و در نهایت محصول باکیفیتی خرید می‌کنید.