ارتباط صنعت کارتن سازی با بسته بندی و حمل و نقل

Connection of carton making with transportation

ارتباط صنعت کارتن سازی با بسته بندی و حمل و نقل از جمله موضوعاتی است که می‌توان به صورت گسترده به آن پرداخت. زیرا صنعت بسته بندی و همچنین حمل و نقل به قدری فعالیت‌های وسیع و پیچیده انجام می دهند که پرداختن به همه آن‌ها مجال بسیاری می طلبد.

در این مقاله بخشی از ارتباطی که بین واحد‌های تولیدی کارتن سازی با بسته بندی و حمل و نقل وجود دارد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

صنعت کارتن سازی

این صنعت حیطه بسیار گسترده ای را شامل می‌گردد و فعالیت‌های مختلف و متعددی را می‌توان در آن انجام داد. برای مثال از تولید انواع مقوا و کاغذ صنعتی و نیز کارتن لایه دار گرفته تا در نهایت تولید انواع جعبه‌های کارتنی و مقوایی در واقع زیر مجموعه صنعت کارتن سازی محسوب می‌شوند.

در شرکت های ورق سازی کارتن، کارتن های لایه دار مختلف با انواع ترکیبات تولید می‌گردند. از مهم ترین تولیدات این شرکت ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

این ورق‌های کارتنی در نهایت در روند تولید انواع جعبه‌های کارتنی و بسته بندی در شرکت‌های جعبه سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بدانید: تفاوت شرکت ورق سازی کارتن با شرکت کارتن سازی

کیفیت تولیدات شرکت های جعبه کارتن سازی در گرو کیفیتی است که مواد اولیه آن‌ها یعنی کارتن های لایه دار دارد. بنابراین آن ها تلاش می‌کنند همواره با بهترین شرکت های ورق سازی کارتن همکاری های مشترک داشته باشند و از آن ها خرید انجام دهند.

شرکت جعبه سازی

در شرکت‌های تولیدی جعبه، کارتن بسته بندی و چاپ انواع باکس ها تولید می‌گردد. کارتن لمینتی، کارتن دایکاتی، کارتن فلکسویی، جعبه مقوایی برای بسته بندی انواع محصولات و کالاهای صنعتی، مواد غذایی، مواد شوینده بهداشتی، لوازم الکتریکی و الکترونیکی و… کاربرد دارند.

این موارد تماماً نیازمند چاپ کارتن و بسته بندی هستند که بتواند در امر حمل و نقل و ارسال محصولات و کالاها به تولید کنندگان و مشتریان کمک کند.

در کنار تمامی نقاط ضعف و قوت شغل کارتن سازی، تولیدات این صنعت تا حد زیادی می تواند به سایر واحد‌های تولید ی و صنعتی کمک کند تا در مسیر درست تری گام بردارند.

بخوانید: نقاط ضعف و قوت شغل کارتن سازی و تولید کارتن لایه دار

ارتباط صنعت کارتن سازی با صنایع بسته بندی و حمل و نقل

شما تصور کنید که حجم زیادی از یکسری محصولات قرار است از درب کارخانه به فروشگاه‌های خرده فروش سطح شهر ارسال گردد، یا این که چندین هزار تن میوه قرار است به یکی از کشورهای همسایه ارسال گردد. در این شرایط حمل و نقل این محصولات با چه شرایطی بهتر و راحت‌تر انجام خواهد پذیرفت؟

طبیعی است که نسبت به وجود یکسری بسته بندی‌ها و جعبه‌های کارتنی احساس نیاز خواهد شد تا بتوان محصولات را در کانتینر‌های حمل بار به راحتی جای گذاری نمود. در غیر اینصورت قرار دادن فله ای محصولات روی هم می‌تواند مهم‌ترین عامل از بین رفتن کیفیت و سلامت محصولات باشد.

بنابراین در اینجاست که مشخص می‌شود صنعت کارتن سازی تا چه حد اهمیت دارد و باید سرمایه گذاری های قابل توجهی در این صنعت انجام داد.

مرتبط بخوانید: میزان سرمایه گذاری در صنعت کارتن سازی در ایران

به میزانی که کیفیت تولیدات شرکت های ورق سازی کارتن افزایش پیدا کند، به همان میزان می توانیم به موفقیت‌های صنعت حمل و نقل امیدوار باشیم. زیرا در نهایت به تولیدات با کیفیت کارتنی خواهیم رسید.

برای مثال در هنگام جا به جایی یکسری محصولات صادراتی در صورتی که کارتن بسته بندی و جعبه مقوایی آن‌ها از متریال مصرفی با کیفیتی تولید شده باشند، می‌توانیم مطمئن باشیم که آن‌ها بدون هیچ آسیبی به مقصد خواهند رسید.

اما پیش از هر چیزی باید بدانید که نکات مهم قبل از احداث شرکت ورق سازی کارتن از جمله موضوعاتی است که باید از آن‌ها آگاه باشید و در روند کاری تان رعایت کنید.

خواندنی: نکات مهم قبل از راه اندازی خط تولید ورق کارتن

گسترش فعالیت ها در صنعت کارتن سازی

خوش بختانه با گذشت زمان و ورود بسیاری از ابزارآلات و تجهیزات تولیدی به خطوط تولید شرکت‌های کارتن سازی و جعبه سازی شاهد تولیدات با کیفیت هستیم.

در شرکت ورق سازی کارتن در ابتدا کارتن‌های لایه دار تولید شده و در مرحله بعدی وارد شرکت‌های جعبه کارتن سازی می‌رسد. در نهایت این ورق‌های کارتنی در خدمت تولید جعبه‌های بسته بندی کارتنی با کیفیت و در صورت نیاز بهداشتی خواهند بود. در این پروسه کاری واحدهای مختلفی با هم در ارتباط خواهند بود و اقدامات تولیدی متنوعی را انجام می دهند.

خاتمه

در این مقاله بسیاری از اثرات مثبتی که شرکت‌های کارتن سازی و جعبه سازی در حوزه چاپ و بسته بندی و در نهایت حمل ونقل محصولات دارند را مطرح ساختیم. خوش بختانه در چند ساله اخیر اهمیت صنعت کارتن سازی بر همگان ثابت شده و تولید کننده‌های بسیاری برای برخورداری از جعبه با کیفیت برای بسته بندی به این واحد‌های تولیدی مراجعه می کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *