نکات مهم قبل از راه اندازی خط تولید ورق کارتن

نکات قبل از راه اندازی خط تولید ورق کارتن

نکات مهم قبل از راه اندازی خط تولید ورق کارتن به عمده موضوعاتی اشاره دارد که در صورت رعایت آن‌ها می‌توانید تمامی چالش‌های راه اندازی یک کارخانه تولید کارتن لایه‌دار را به درستی پشت سر بگذارید. پس از آن نیز نیاز است که برای جذب مشتری برای تولیدات‌تان روند بازاریابی موفقیت‌آمیزی را پیش بگیرید. در ادامه با ما همراه باشید تا در بخش‌های مجزا به ارائه اطلاعاتی در این زمینه بپردازیم.

انواع محصولات کارخانه تولید کارتن لایه دار

کارتن های لایه‌دار دارای انواع مختلفی، از جمله:

هستند. این ورق های کارتنی در قالب رول و ورق کارتن سینگل یا به شکل کارتن لایه‌دار شیت شده به فروش می‌رسند. هر کدام از آن‌ها می‌توانند برای تولید یک نوع جعبه کارتن بسته‌بندی مناسب‌ترین گزینه باشند. زیرا مقاومت آن‌ها با هم متفاوت بوده و در صورتی که بخواهند به عنوان ماده اولیه تولید یک جعبه کارتن استفاده شوند، بر حسب وزن محصول یکی از آن‌ها انتخاب خواهند شد. تفاوت انواع کارتن لایه دار به تعداد فلوت و لاینر کارتن مورد استفاده در هر یکی از آن‌ها می‌باشد. مثلاً کارتن سه لایه، دارای دو لاینر و یک فلوت است، اما کارتن پنج لایه، سه لاینر و دو فلوت دارد.

برای تولید هر کدام از این کارتن ها نیاز است که دستگاه مخصوص به آن تهیه گردد. بنابراین خرید دستگاه کارتن سازی اتومات از قدم‌های اولیه برای راه اندازی کارخانه کارتن سازی است.

بخوانید: میزان سرمایه گذاری در صنعت کارتن سازی در ایران

نکات مهم قبل از راه اندازی خط تولید ورق کارتن

قبل از هرچیزی باید خاطر نشان کرد که اهمیت صنعت کارتن سازی در چند دهه اخیر بسیار مورد تاکید بوده است و سایر صنایع از تولیداتی که در این صنعت انجام می‌شود، استفاده کرده و به راحتی می‌توانند مسیر رشد خود را طی کنند.

به طور کلی برای شروع خط تولید ورق کارتن موفق نیاز است که دستگاه ها و تجهیزات به روز و پیشرفته‌ای تهیه شود. در غیر این صورت نمی‌توان پا به پای پیشرفت‌های صنعت کارتن سازی پیش رفت و تولیدات با کیفیتی در اختیار مشتریان قرار داد.

در شرکت های ورق سازی کارتن کارتن های لایه دار با دستگاه های مخصوصی تولید می‌شوند که این محصولات در شرکت کارتن سازی ( یا جعبه سازی ) در خدمت تولید انواع کارتن بسته بندی، مثل جعبه کارتن دایکاتی، کارتن لمینتی، کارتن فلکسویی و جعبه مقوایی قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: تفاوت شرکت ورق سازی کارتن با شرکت کارتن سازی

مراحل تولید ورق کارتن دارای پیچیدگی‌هایی است که متخصصین مربوطه بر اساس تجربه و دانشی که دارند به راحتی می‌توانند روند تولید آن‌ها را هوشمندانه‌ مدیریت کنند. برای مثال باید بهترین ورق مقوایی به عنوان فلوت و لاینر در خدمت تولید کارتن لایه دار قرار گیرد تا از جهت کیفیت بتواند پاسخ‌گوی تولیدات جعبه سازی های مختلف باشد.

ورق های کارتنی اگر از مواد اولیه با کیفیت و بهداشتی تولید شوند، بهترین گزینه برای جعبه و کارتن مواد غذایی و خوراکی، کارتن محصولات بهداشتی و دارویی و محصولاتی که با سلامت انسان‌ها در ارتباط هستند، می‌باشند.

اما در صورتی که ورق های کارتنی از مواد بازیافتی و ضایعات کارتن تولید شوند، بهتر است در تولید جعبه‌هایی استفاده گردند که سلامت انسان‌ها را به مخاطره نمی‌اندازند. مثل کارتن تجهیزات صنعتی.

بخوانید: ویژگی های بهترین ورق کارتن در صنعت کارتن سازی

بنابراین باید به این نکته توجه داشته باشید که تولیدات متنوعی داشته باشید تا حجم وسیعی از نیازهای شرکت‌های کارتن سازی را بتوانید تامین کنید.

در آغاز انجام به کار، استخدام نیروهای متخصص و کاربلد از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌توانید برای بهبود کیفیت روند کاری‌تان انجام دهید. زیرا آن‌ها می‌توانند با تکیه بر تجربه شخصی‌شان بهترین نتایج را برای واحد تولیدی‌تان به ارمغان بیاورند.

خاتمه

در این مقاله بخشی از موضوعاتی که در ابتدای مسیر راه اندازی یک شرکت تولیدی انواع ورق کارتن یا کارتن لایه دار باید بدانید را آورده‌ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است که با متخصصین این حوزه، یعنی کسانی که سال‌ها در این حرفه و صنعت کار کرده‌اند و فعالیت‌های موفقی داشته‌اند، مشورت داشته باشید. شنیدن تجربیات دیگران تا حد زیادی می‌تواند روند کاری شما را سرعت بخشد تا در کوتاه‌ترین زمان به موفقیت‌های قابل توجهی دست یابید.

5/5 - (1 امتیاز)
این نوشته در کاغذ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *